Kto nigdy nie wpadł do świata Harrego Pottera niech pierwszy chwyci książkę! Seria opowiadająca o przygodach młodego czarodzieja to pozycja, którą powinien przeczytać każdy. Mistrzowski styl, w jakim została napisana trzyma nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wzruszająca, niepowtarzalna.  W piękny sposób opowiada o najważniejszych rzeczach w życiu człowieka – przyjaźni, miłości, bezinteresowności i dobroci. Pozwala uświadomić sobie, że rodzina to nie tylko ta, w której łączą nas geny.

Już dawno skończyłeś wiek, w którym powinieneś dostać list z Hogwartu i uważasz, że nie wypada Ci czytać książek dla dzieci? Jakże się mylisz! Harry Potter porwie Cię bez względu na wiek!

Poznaj Harrego Pottera

Harry Potter z TaniaKsiazka to historia o chłopcu, który nagle dowiaduje się, że posiada magiczne zdolności. Wychowywany przez niekochające wujostwo, zamykany w komórce pod schodami niespodziewanie otrzymuje list, który na zawsze odmienia jego życie. Przenosi się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie w końcu zdobywa prawdziwych przyjaciół. W szkole uczy się odróżniać dobro od zła i mimo młodego wieku nieraz musi podjąć poważne decyzje, mające wpływ na cały czarodziejski świat. Co stało się z jego rodzicami? Dlaczego w świecie magii wzbudza ogromną sensację? Kim jest Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno- Wymawiać? Tyle pytań, a gdzie odpowiedzi? Oczywiście w książce!

Czy jesteś mugolem

J. K. Rowling stworzyła świat, którego nie sposób nie podziwiać. Stworzenie czarodziejskiej rasy, szkoły magii, fantastycznych zwierząt, opracowanie zaklęć i zasad gry w Quidditcha – nie pozostaje nic innego jak powiedzieć WOW! Stworzony przez nią świat istnieje równolegle do świata mugoli – osób niemagicznych. Jak więc ma się do niego dostać Harry? Mówi Ci coś peron 9 i ¾? Nie? Więc wszystko wskazuje na to, że jesteś mugolem. Ale spokojnie, wszystko da się nadrobić! Uchylę Ci rąbka tajemnicy i powiem, że najlepszą uczennicą Hogwartu była dziewczyna z mugolskiej rodziny, więc spokojna głowa!

Spóźniony pociąg

Czy kiedykolwiek denerwowałeś się na spóźniający się pociąg? J. K. Rowling wymyśliła historię Harrego Pottera czekając właśnie na ten środek transportu. Podobno nim dotarła do celu podróży stworzyła już postacie i zarys fabuły pierwszej książki z serii. Więc jeśli jeszcze kiedyś będziesz ze zdenerwowaniem wypatrywał spóźniającego się pociągu, usiądź spokojnie na ławce i pomyśl, że może właśnie w tym momencie ktoś tworzy cudowny świat, którego Ty możesz być częścią? Tak więc książka w dłoń i do zobaczenia w Hogwarcie!

Kawa zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com