WITAJ 

na stronie internetowej 

Fundacji 

IN BLESSED ART

 

 

zebranieradyfundacjiI Zebranie Rady Fundacji - czyli Prezes na dywaniku :-)

12 marca 2017 r. w Opolu miało miejsce pierwsze zebranie Rady Fundacji In Blessed Art.

Rada Fundacji

Jest to organ kontroli wewnętrznej zwany radą fundatorów, radą nadzorczą, radą fundacji czy komisją rewizyjną. Ma on za zadanie kontrolę działania fundacji.

Można to porównać do takiego wewnętrznego urzędu kontroli. Rada ma prawo do kontroli wszystkich działań Zarządu Fundacji. 

Na zebranie rady prezes Zarządu przygotowuje sprawozdania finansowe i merytoryczne, które przedstawia pisemnie oraz odpowiada na pytania Rady, wyjaśnia wątpliwości. Gdy po takim przedstawieniu sprawozdań Rada uzna, że nie widzi błędów w działaniu, uchwala przyjęcie sprawozdań. Jeśli jednak okaże się, że coś jest nie tak, Rada wyjaśnia sprawę albo w wypadku zajścia przestępstwa, zgłasza takie do organów ścigania, urzędów.

Prawnie Rada Fundacji musi się zebrać przynajmniej raz w roku. Nasza Fundacja postanowiła jednak, by zebrania były częściej. Daje to nam możliwość przyglądania się dokładniej działaniom fundacji i jej członków.

Dzięki takiemu układowi władz w fundacji, fundacja może cieszyć się zaufaniem i mieć możliwość samokontroli. Rada tworzy protokół z zebrania oraz uchwały. Są to sprawy, do których dostęp powinien mieć każdy obywatel świata, by móc swobodnie sprawdzić jak fundacja działa wewnętrznie, na co przeznacza pieniądze...

 

Poniżej można pobrać dokumenty:

Sprawozdanie z zebrania Rady Fundacji In Blessed Art.

Uchwała przyjęcia sprawozdania finansowego i merytorycznego za ostatnie 3 miesiące działalności fundacji.

Sprawozdanie finansowe prezesa fundacji.

Sprawozdanie merytoryczne prezesa fundacji.

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez system PayU.


Bądź z Nami w kontakcie! Zapisz się na newsletter.