Wystawa w Muzeum Archidiecezjalnym w Warszawie

Elazar Drukuj E-mail

 mg 18352 grudnia 2016 r. w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej została otwarta ekspozycja zatytułowana: „Szukam, o Panie, Twojego Oblicza. Ikona w dialogu Polsko - Ukraińskim”.

Otwarcie wystawy zaszczyciły swoją obecnością Pierwsze Damy Polski i Ukrainy: Agata Kornhauser-Duda i Maryna Poroszenko.

Na wystawie zaprezentowano prace 3 międzynarodowych plenerów i warsztatów ikonograficznych. Wystawę można oglądać do 12 lutego 2017 roku.

Plenery i warsztaty ikonograficzne są unikatowym wydarzeniem, w czasie którego spotkają się malarze ikon Ukrainy i Polski i innych państw. Chwile wspólnie spędzone owocują wzajemnym porozumieniem, dialogiem… A owocem tego są ikony i prace na zadany uczestnikom temat.

Plener „Eleos” organizowany przez kijowską Fundację Eleos-Ukriane i polską Fundację In Blessed Art, również znalazł swoje miejsce na wystawie, prezentując 10 prac będących owocem 3 plenerów (więcej o plenerach >>kliknij<<).

Składamy serdeczne podziękowanie za zaproszenie nas do wspólnej wystawy, ukazującej wciąż trwającą współpracę pomiędzy ludźmi z Ukrainy i Polski. Szczególne podziękowanie należy się Mateuszowi Środoniowi, który swoimi siłami właściwie zorganizował całość wystawy, dbając o jej duchowy charakter, atmosferę… Podziękowanie kierujemy również do bp Michała Janochy – patrona honorowego wystawy, dyrekcji i pracowników Muzeum Archidiecezjalnego w Warszawie, a także do kuratorów wystawy: Mateusza Sory i Katarzyny Jakubowskiej-Krawczyk. 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWY!

Fotorelacja:

fotografia: Strona Prezydenta RP, Dariusz Gornicki, Ewa Truszkowska

Odsłony: 199

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez system PayU.


Bądź z Nami w kontakcie! Zapisz się na newsletter.