Elazar Drukuj E-mail

kostki"By cielesną, zabijającą broń

przekuć na broń duchową".

Do Fundacji dotarła dziś przesyłka z kostkami brukowymi z kijowskiego Majadanu. Dlaczego to nadzwyczajne kostki?

W czasie protestów na kijowskim Majdanie służyły one za narzędzie obronne. Budowano z nich barykady... W 2014 roku w dniach od 23 listopada do 1 grudnia w Kijowie odbył się Pierwszy Międzynarodowy Plener Ikonograficzny, a jego  tematem było „Miłosierdzie Boże w ikonie”. Plener zgromadził artystów z czterech państw: Polski, Ukrainy, Francji i Słowacji. Ideą pleneru było wykonanie prac, które miały być podziękowaniem dla polskich i ukraińskich szpitali za leczenie rannych.

Więcej o plenerze dowiesz się tu: >>kliknij<<

Prace złożono w wystawę, którą zaprezentowano w Polsce jako "Modlitwa za Ukrainę", a całość wydarzenia opisano w drukowanym katalogu. 

Więcej o wystawach "Modlitwa za Ukrainę": >>kliknij<<

W czasie pleneru polski ikonograf Michał Płoski poprosił seminarzystów, by przynieśli mu kostki brukowe, które w czasie protestów służyły za broń lub do budowy barykad na Majdanie. Na kostkach Michał namalował Oblicza Chrystusa Nie Ludzką Ręką Czynione, tym samym nadając im nową wymowę. Stały się one symbolem pięknie oddającym sens pleneru, mówiącym, by cielesną, zabijającą broń przekuć na broń duchową.

 

Już za kilka dni będziemy mogli wystawić na aukcję jedną z kostek. I będziemy je wystawiać co jakiś czas. Ilość kostek jest bardzo ograniczona. Dochód z licytacji kostek jest przeznaczony na działalność Fundacji In Blessed Art, organizację  warsztatów  i działalność związaną z Ukrainą.

 

Pamiątka naprawdę warta posiadania!

Obserwuj naszą stronę fundacji - będziemy na niej ogłaszać licytacje.

Odsłony: 255

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez system PayU.


Bądź z Nami w kontakcie! Zapisz się na newsletter.